Člověk nemůže nekomunikovat

Naše motto: „Člověk nemůže nekomunikovat“ je výrokem známého amerického psychoterapeuta Paula Watzlawicka.

Věříme, že člověk se může sebevíce snažit, ale nemůže nekomunikovat. Když „nekomunikujete,“ i tak tím mnohé sdělujete.

Je jisté, že způsob komunikace je výsledkem obrovského množství faktorů. Protože však tento prostor není určen k teoretizování či učení o komunikaci, nenabízíme zde texty, které by obsáhle popisovaly téma komunikace.

Pod střechou naší organizace je prostor pro metody, které podporují funkční, bezpečnou a efektivní komunikaci.

Základem naší práce je aktivní naslouchání a podpora funkčního dialogu.

Jsme přesvědčeni, že dialog představuje nejvyšší formu osobního rozhovoru. Napomáhá hlubšímu poznání.

Často se o dialog upřímně snažíme, ale nedaří se nám. Stojí nás mnoho energie, ale výsledek nenaplní naše očekávání, potřeby. Pak je vhodné podívat se na to, jak komunikujeme. Pokud jsme ochotni si přiznat, že potřebujeme svou komunikaci změnit, pak můžeme vykročit ke změně.

Někdo zvládne změnu sám, přečte si, jak věci měnit, naučí se v kurzech nové dovednosti, učí se od svého okolí. Někdo potřebuje přímou zkušenost, někoho třetího, neutrálního, kdo pomůže s novým pojetím naučené komunikace. Pak je užitečné přizvat odborníka, který se stane průvodcem na cestě, jejímž cílem je změnit nefunkční komunikaci na komunikaci funkční, bezpečnou, růstovou.

Pokud jste v situaci, kdy by vám mohl být takový průvodce užitečný, naleznete tuto službu právě v našem týmu. Proto nás neváhejte kontaktovat. Podpoříme vás. Půjdeme chvíli s vámi.