PhDr. Klára Palme

klara.palme@seznam.cz
+420 604 703 643

Služby, které nabízím

 • individuální, párová, rodinná psychoterapie
 • rodinná mediace
 • psychosociální poradenství
  • specializace na sociálně-právní ochranu dětí
  • podpora párů a rodinám v krizi

Místo

Místa, kde se můžeme potkat a společně pracovat:

 • Praha 2 – Vinohrady (úterý, čtvrtek)
 • Liberec (pondělí, středa)
 • Rovensko pod Troskami (víkendová práce zejména s páry)
 • ONLINE konzultace (zpravidla pátky, případně dle dohody)

Co na sebe prozradím, jak uvažuji, jak pracuji:

Věřím, že život je hra a je skutečně jen a jen na nás, zda budeme hráčem či hračkou.

Každý člověk dokáže každodenně vyřešit nespočet nelehkých situací, dokáže pomáhat druhým, reagovat pružně na neustále se měnící svět, životní prostor, podmínky. Každý člověk však ve svém životě zažije situace, kdy si nedokáže pomoci sám, nestačí pomoc nejbližších, povídání s přáteli, pak je potřeba se zastavit, zamyslet se a jednat odpovědně, neboť jsme vždy spoluzodpovědní za to, co se nám děje. Toto si zpravidla těžko přiznáváme, je to další zátěž pro naši psyché. Dobrou zprávou je, že máme nezměrnou moc svůj svět tvořit, tedy i měnit.

Když si neumíme pomoci sami, je na světě zcela určitě někdo, kdo nás dokáže vyslechnout a podpořit tak, abychom opět řešení toho, čemu čelíme, našli. Proto existují lidé, kteří se učí poskytovat odborné psychosociální služby, neboť smyslem jejich práce je podpora druhého člověka v situaci, kdy ztrácí půdu pod nohama. Takovou situaci zažije každý člověk, bez výjimky, neboť je přirozenou součástí života.

Psychoterapie, mediace a psychosociální poradenství, které nabízím, velmi dobře slouží k tomu, abychom si spolu v bezpečném prostředí prohlédli to, čemu čelíte. Abychom prozkoumali celý Váš systém (systemický přístup), ve kterém jste, který spolutvoříte, a který Vás ovlivňuje.

Cílem mé práce je pomoci v krizi člověku tak, aby si dokázal pomoci sám. Aby porozuměl, něco se naučil a postavil se opět na vlastní nohy. Věřím, že každý člověk je expert na svůj život, že každá lidská bytost má nepochybně až ohromující schopnost řešit své problémy, pokud k tomu má prostor a čas.

Psychoterapie je práce, tak pokud chcete na své změně pracovat, pokud máte odvahu vzít odpovědnost do svých rukou a snažit se najít svou rovnováhu, neváhejte mne kontaktovat. Půjdu chvíli s Vámi.

Základem mé práce je systemický přístup, systemická terapie. Všichni žijeme v systémech, nikdy nejsme separováni. Systémy tvoříme a systémy ovlivňují nás, neustále. Jde o pochopení kontextu a změnu systému. To je však třeba dělat vědomě. S klienty se zastavíme a prohlížíme si systémy, ve kterých jsou a které jim nevyhovují, neboť v terapii jsou proto, že jsou v nerovnováze. Když zjistíme CO je potřeba změnit, hledáme společně způsob JAK změny docílit. Proces je velmi tvořivý, léčivý (terapie) a vede ke změně, kterou klient potřebuje.

Systemická práce je propracovaný terapeutický systém, ve kterém terapeuti hojně spolupracují. K některým konzultacím využíváme tzv. reflektující tým (vždy pouze po dohodě s klientem). Tým podporuje hledání nových náhledů na klientův systém, je významným podporovatelem a hybatelem změny. Jak funguje, k čemu slouží a jaké výhody přináší klientům, Vám rád zodpoví každý systemický terapeut, tedy nejen já. Prosím, neváhejte se ptát, protože kdo se ptá, mnohé se dozví a lépe se rozhoduje.

Příklady témat v práci s klienty:

 • Krize
 • Vztahy – pár, rodina, sourozenci, rodiče a dítě, rodiče a dospívající
 • Symptomy – úzkost, deprese, panický strach, sebepoškozování, stres a odpor, apatie a pocit nudy
 • Smysl života, pocit (ne)spokojenosti, krize středního věku
 • Dezorientace v životě
 • Odchod dětí z rodiny – syndrom prázdného místa
 • Syndrom vyhoření
 • Zpracování traumat
 • Když se máte objektivně dobře, ale subjektivně se cítíte špatně
 • Když je všechno blbě
 • Hledání vlastní identity
 

Maličko z životopisu:

 • Studium na Filozofické fakultě Univerzita Karlova Praha, KSP, specializace Krizová intervence a supervize
 • Výcvik v mediaci (2010) u AMČR Praha
 • Výcvik v krizové intervenci (2015) „D“ Liberec
 • Absolventka psychoterapeutického výcviku (2016-2021) G-I institut – Systemický výcvik „Umění terapie“ akreditovaný výcvik schválen pro průpravu pro výkon psychoterapie ve zdravotnictví, certifikace u České asociace pro psychoterapii, uznán společností  rodinných a systemických terapeutů SOFT
 

Když nezvednu telefon, konzultuji nebo se věnuji rodině nebo odpočívám. Zavolám Vám zpět, zpravidla do 24 hodin. Reaguji na SMS i mail rychle a pravidelně, neváhejte tedy a komunikujte se mnou ☺

Ceník psychosociálních služeb platný od 1. 5. 2022

SLUŽBA ČASOVÁ DOTACE KONEČNÁ CENA POZNÁMKA
Individuální psychoterapie 60 – 120 minut 800,– Kč první setkání, tzv. vstupní konzultace
Individuální psychoterapie 60 minut 800,– Kč  
Individuální psychoterapie 90 minut 1000,– Kč  
Individuální psychoterapie 120 minut 1 300,– Kč  
       
       
Párová a rodinná psychoterapie 90 minut 1 400,– Kč  
Párová a rodinná psychoterapie 120 minut 1 700,– Kč  
       
Mediace 180 minut 3 000,– Kč zpravidla hradí strany každý polovinu ceny, tj. 1500 Kč za 3 hodiny mediačního setkání
Online konzultace     ceny zůstávají stejné jako při službě
v konzultovně

Uvedené ceny jsou konečné, nejsem plátce DPH.

Na základě dohody je možné domluvit delší čas konzultace – půldenní, celodenní, cena bude domluvena individuálně.

Platí, že poskytuji sníženou cenu studentům, rodičům na mateřské či rodičovské dovolené, osobám v tísni. Každý klient, který hradí výše uvedenou cenu za službu, umožňuje osobám, které nemohou tuto cenu uhradit, dostupnost psychoterapie za sníženou cenu.

Platba je vždy na fakturu, kterou zasílám na mail či na adresu domů. Službe lze od 1.7.2022 hradit na konci sezení kartou.

Neposkytuji zdravotnické služby, služby jsou pouze za přímou platbu.

Od ledna 2022 jsem součástí programu Všeobecné zdravotní pojišťovny „Zvýšení dostupnosti psychosociální podpory.“ Klienti a zároveň pojištěnci VZP, kteří chtějí využít této finanční podpory, mohou od VZP získat příspěvek ve výši 5 000 Kč za rok (500,– Kč na jedno sezení). Více informací Vám poskytnu na vyžádání.

Těším se na společnou práci. Pokud máte jakékoli otázky, neváhejte je položit.

Klára Palme, klara.palme@seznam.cz, tel. 604 703 643