hello world!

Pozadí vzniku organizace - myšlenky a lidé

Publikováno: 9. 10. 2017
Vložil/a: Redakce

Pozadí vzniku Centra Komunikace z. s. - myšlenky a lidé

Motto: "Člověk nemůže nekomunikovat" P. Watzlawick

Znám mnoho skvělých lidí, kteří umí pomáhat lidem. Vím, že vždy budou existovat situace, ve kterých budou lidé potřebovat podporu a pomoc druhých. Nespočet takových situací dokáže pružně vyřešit život sám. Pomáhají nám v takových chvílích přátelé, rodina, sousedé i cizí lidé.

Někdy ale přijdou životní zkoušky, situace, které přes upřímnou snahu svou a podporu svého okolí, nedokážeme zvládat. Pak potřebujeme pomoc odbornou. Vždy byli, jsou a budou lidé, kteří pomoc potřebují a vždy byli, jsou a budou lidé, kteří takovou pomoc umí poskytovat.

Protože si to připouštíme a všichni z nás patřili, patří a budou patřit do obou těchto skupin, vznikl náš spolek. Je to místo, které umožňuje oběma skupinám možnost potkat se. Výsledek takového setkání vždy záleží na nich samotných.

Lidé v tomto spolku jsou vzdělaní v poskytování odborné a bezpečné psychosociální pomoci. Je důležité ale říci, že jsou to zejména lidé, kteří mají pod kůží respekt k druhému, hlubokou empatii, věří svému oboru a dělají mnohé pro rozvoj a dostupnost služeb, které kultivují naše životy. Kvalita života nás hluboce zajímá.

Půjdeme chvíli s Vámi, ale včas Vás pustíme zpět do života.

Cílem dobrého terapeuta je dojít společnou prací do stavu, kdy ho klient přestane potřebovat. Takto uvažujeme, pracujeme a společně s klienty se nám to dříve či později daří.

PhDr. Klára Palme a tým Centra Komunikace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o naše služby?

Můžete nám napsat z kontaktního formuláře
KONTAKTUJTE NÁS
user