hello world!

RODINNÁ KONFERENCE. Když rodina řeší problém, ale nevědomě nevyužívá potenciál všech možností a zdrojů

Publikováno: 23. 5. 2017
Vložil/a: Redakce

RODINNÁ KONFERENCE - rodinná konzultace

Co? Proč? To je nějaký divný...

Název je trošku zavádějící. To však nebrání tomu pustit k sobě tuto službu.

Rodinná konference (náš tým preferuje spíše pojmenování rodinná konzultace) je osvědčená metoda práce s ohroženou rodinou. Věří principu ponechání zodpovědnosti za vlastní situaci na rodině jako takové.

Tato metoda se soustředí na postupy, které umožňují aktivizovat vlastní rozhodování a zdroje vedoucí k řešení, podporuje a zplnomocňuje rodinu (nukleární i širší) v tom, aby si v první fázi řešení svého problému uměla pomoci sama.

Rodina má nepochybně mnoho zdrojů pro zvládnutí problému (krizové situace), a proto je užitečné a nejpřirozenější tyto zdroje pojmenovat, propojit a využít ke zvládnutí situace, která rodinu tíží.

Aby se jednotlivci slyšeli, aby mohli ventilovat své emoce (i negativní), aby si vzájemně řekli zcela konkrétně co a kdo může nabídnout pro společné zvládnutí problému, je rodinné konferenci přítomen nestranný člověk, facilitátor diskuse, který usnadňuje komunikaci a vytváří bezpečný prostor zvládnutí úkolu, kterému rodina čelí.

Službu rodinných konferencí vám nabízí náš tým. Možnost zajištění setkání rodiny je po vzájemné domluvě i o víkendech. Sezení trvá zpravidla 2 hodiny. Má potenciál obrovským způsobem pomoci pochopit situaci a zmobilizovat sílu jednotlivců ve prospěch rodiny.

Na čem pracujete? Společně vytváříte plán řešení vaší jedinečné situace.

Je nezbytné vytvořit plán velice konkrétní. Kdo, co, kdy, jak a do kdy konkrétního udělá pro zvládnutí problému, který rodina potřebuje vyřešit. Plán následně postupně a trpělivě realizujete. V případě změn se můžete kdykoli obrátit znovu na facilitátora, proberete změny plánu a pracujete dál. Tak dlouho, dokud problém nevyřešíte. Tak jej nejen zvládnete, ale naučíte se spolu komunikovat a pracovat ve prospěch celého rodinného systému, neboť funkční rodina je to nejcenější, co člověk může v životě mít.

Vězte, že je užitečné, když o zvládnutí problému rozhodujete vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o naše služby?

Můžete nám napsat z kontaktního formuláře
KONTAKTUJTE NÁS
user